Bulut Tabanlı Varlık Yönetimi

Not: Okumakla uğraşamam bana anlatın! diyorsanız aşağıdaki WhatsApp butonunda hemen iletişime geçebilirsiniz

SistemNOW bulut tabanlı Varlık Envanter Yönetimi ile tüm Varlık/Demirbaş/Sabit kıymet ve
sarf Malzemelerinizi her yerden hızlı ve kolay yönetibilirsiniz.
Ekip çalışmasına, mobiliteye imkan sunan yazılımımız farklı bölgelerde bulunan takımlar için
ortak çalışma alanı sunar.
Kaliteli data mottomuz ile size temel unsurları önceden tanımlamanıza imkanı sunuyoruz.Şirket Sabit Varlıkları Demirbaş Ürün Yönetimi

Kolay Lokasyon Değişimi : İşlem yapılacak ürün veya ürünler seçilip yeni lokasyonuna aynı sayfa üzerinde taşıyabilirsiniz. Yapılan işlemler her bir demirbaşın loglarına kaydedecektir.

Çoklu Demirbaş/Sabit Kıymet Ekleme: Örnek olarak eklediğiniz bir bir demirbaşı çoğaltıp sadece ürün seri numarsı ve firmanızın Demirbaş etiket numara alanını güncellemeniz yeterlidir. Örneğin; Aynı özelliklerde 20 tane laptop aldınız, bir tanesini kaydedip diğer 19 tanesini sadece 19 tane çoğalt işaretleyip sisteme saniyeler içinde ekleyebilirsiniz.

Her Ürün İçin Döküman Yönetimi: Her bir varlık için oluşturduğumuz döküman alanına ilgili dökümanları ekleyebirsiniz. Örneğin;Listede bulunan bir switche ait son konfigürasyon dosyarını ekleyip ihtiyaç halinde ulaşabilirsiniz. Ya da kural tanımlamaları yaptığınız bir firewall cihazının ekran görüntülerini ekleyebilirsiniz. Bazı ayarlar yılda birkaç kez yapıldığı için bu dosyalar size yardımcı olur.

Personellerin Zimmetlerin Takibi: Çalışanlarınıza vermiş olduğunuz şirket varlıklarını kolaylıkla takip etmenize olacak tanır. Personellerinize atadığınız zimmetlerin tamamını tek bir sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Personellerin Zimmet Geçmişi: Personelinize ait sayfayı açığınızda sistemi kullanmaya başladığınız tarihten itibaren aldığı ve teslim ettiği tüm sabit kıymet hareketlerini, işlem tarihini ve işlemi yapan operatör bilgilerinin tamamına ulaşabilirsiniz.

Demirbaşların Geçmiş Zimmet Bilgileri: Envanterinizdeki bir sabit kıymetin tüm hareketlerini demirbaş sayfasında görebilirsiniz. Örneğin; Envanterinizdeki bir bilgisayar kayıt tarihinden itibaren kimlere verilmiş, kaç kişi kullanmış? işlemleri kim yapmış? kaç defa tamire gitmiş?

Boşta Olan Demirbaşlar/Sabit Kıymetler: Elinizde kullanıma hazır kaçtane ürün var? nerede? gibi bilgiler hızlıca ulaşabilirsiniz.


Zimmet Yönetimi

Genel Listede Zimmet Bilgisi:Şirket Varlıkları Envanter listesinde zimmetli ürünler görünmektedir, bu bilgiyi kullanmak istemeyenler için devre dışı bırakma özelliği vardır.

Hızlı Zimmetleme:Sabit kıymet listesinde işlem yapmak istediğiniz demirbaşı seçip kişiye atama veya teslim alma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem Personel sayfasında ve sabit kıymet sayfasında işlem listesine otomatik olarak eklenecektir.

Çoklu Zimmetleme: Sabit kıymet listesinde işlem yapmak istediğiniz demirbaşıları seçip kişiye atama veya teslim alma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem Personel sayfasında ve sabit kıymet sayfasında işlem listesine otomatik olarak eklenecektir.

Zimmet Geçmişi:Teslim edilen ve geri alınan tüm işlem hareketleri varlık sayfasında ve personel sayfasında kayda geçmektedir.

Bir Tıkta Zimmet Formu: Personel sayfasında zimmet formu yazdır butonu ile zimmet teslim tutanağını zimmet listesi ve şirket kuralları ile birlikte yazdırabilirsiniz.

Düzenlenebilir Zimmet Dökümanı: Zimmet formu üzerinde kurallar genel bilgiler içermektedir. Şirketinize ait kurallar için formdaki içeriği değiştirebilirsiniz.


Sayım ve Denetleme

Ana Ekranda Son Sayım İçin İlerleme Durumu:
Sistem ana ekranında son başlatılan sayımın detayını yüzdesel ve adet olarak görebilirsiniz.


Kolay Demirbaş/Sabit Kıymet Sayımı:
Hızlıca sayım başlatıp sistem üzerinden admin onaylı veya el terminali ile barkodlarınızı okutup sayımı gerçekleştşrebilirsiniz. Personellerinizi sorumlu oldukları demişlar için sayıma dahil edebilirsiniz. Örneğin; 5 farklı lokasyonda aynı anda farklı sistem kullanıcıları manuel veya barkodla sayım yapabilir.


Yıllık Genel Demirbaş/Sabit Kıymet Sayımı:
Muhasebe sistemlerindeki kayıtlı sabit kıymetlerin yıllık doğrulamasının yapılması ve kullanılar farklı sistemlerle aynı senkronize olması çıkça istenen bir taleptir. Platformumuz farklı departmanların sorumluluklarındaki varlıkları tek bir yerden takip edilmesini ve doğrulanmasını sağlar. Sayımlarda birçk farklı sabit kıymet çeşitleri olabilir. Örneğin; Bilgisayar, Masa, Kabinet, Araba, Cep Telefonu, İnternet hattı, Sandalye, Klima, Televizyon, Kahve makinası, Buzdolabı …….


İsteğe Özel Demirbaş/Sabit Kıymet Sayımı:
Varlık yönetimi platformumuz birçok departman tarafında kullanılabilir, Departmanların kedi için süreçleri gereği özel sayımlar başlatabilir. Örneğin; Sistemodasındaki IT cihazları, toplantı odasındaki varlıkların sayımı, fabrikadaki sandalyelerin sayımı, şirket geneli kayıtlarınızdaki laptopların sayımı, depodaki monitörler, Stoktaki müsait masalar…….


Çalışan Onaylı Demirbaş/Sabit Kıymet Sayımı:
İşlerin doğası gereği şirket çalışanlar farklı şehirlerde, ofis dışında, evde, karavanda, kampta, mobil olarak çalışıyor olabilir. Sayım esnasında bu durumları yönetmek oldukça zordur. Varlık yönetim sistemimizde dilerseniz şirket çalışanlarında üzerlerine zimmetli olduları sabit kıymetleri onaylamarını talep edebilirsiniz. Personelin alacağı mailde üzeindek tüm zimmetleri görür ve onaylayabilir. Personellerin onayladığı varlıklar demirbaş sayım listesinde görünü ve sistem adminleri tarafınfa konfirme edilmesi gerekir.


Operasyonel İşlemler:

İmha Edilenler : İmha işlemi yapılan sabit varlıklar sisteme işlenirken önce zimmet durumu güncellenir ardında imha bilgileri işleme alınır. İmha eden firma bilgisi, İmha tarihi ve ilaven imha işlemine ilişkin diğer bilgiler açıklama alnına girilir.
Bağışlananlar:Bağış işlemi yapılan sabit varlıklar sisteme işlenirken önce zimmet durumu güncellenir ardında imha bilgileri işleme alınır. Bağış yapılan kurum bilgisi, Bağış tarihi ve ilaven bağış işlemine ilişkin diğer bilgiler açıklama alnına girilir.
Emanette Olanlar: Ortak kullanılan kısa süreli kullanılan ekipmalar için kullanılan bir modüldür. Emenet işlemi ödünç verilen kişi bilgisi esnasında genel bir açıklama, teslim tarihi ve geri dönüş tarihi alanları vardır. Zamanın iadesi gelmeyen varlıklar için takip yapılabilir.
Arızalı Olanlar: Arızalı olan varlıkların tamir sürecinin kaydı veya kullanılmayacaksa durumunun hasarlı olarak belirtilerek gelecekteki ekipman planlamalarına dahil edilmemesi sağlanır.
Satılanlar: Satışı yapılan varlıkların fatura ve firma bilgisi girilerek daha sonraki işlemler için iptal edilmesi, gerektiğinde activite kayıtlarına ulaşım için sistemde tutulması sürecidir.
Kayıp Olanlar:Kayıp/Çalıntı durumları için sistem üzerinde durum güncellemsidir. İşlem için 1 satır açıklama girişi ve tarih bilgisi alanları mevcuttur.
Rezerve Edilenler: Gelecekleteki projeler veya işe başlayacak personeller için gerekli ekipmanların önceden rezerve edilerek depoda tutulmasıdır. Açıklama girişi ve bitiş tarih bilgisi alanları mevcuttur.
Lokasyon Değişimi: Farklı bölgelere sevk edilen sabit kıymetlerin lokasyon değişimi tek bir varlık için yada çoklu olarak yapılabilir. yapılan tüm işlemler sabit kıymete ait sayfada kayda alınmaktadır.


Finansal ve Operasyonel Bilgiler:

Sabit Kıymetin Şirkete Ait/Değil Takibi
Sayım Dışı Bırakabilme
Şirketinize Ait Demirbaş Numarasını Kullanabilme
Garanti Bilgisi Takibi
Son Kullanma/ Kontrat Bilgisi Takibi
Alım Fatura Numarası ve Tarih Bilgisi
Tedarikçi Ünvan Bilgisi
Amortisman Tablosu
Erişim: Web, Android Browser, Adroid Mobile App(Yakında), Android Barcod Okuyucu Client (Yakında)


Serbest Tanımlamalar:

Sistem Admin,Kullanıcı ve Personel Tanımlama
Tedarikçiler
Departman
Takım
Bölge
Lokasyon
Kategori
Alt Kategori
Marka
Model
Sistem Rengi
Sirket Logosu


Raporlar:

Tüm Operasyonel Durum Raporları
Tüm Fiziki Durum Raporları
Garantisi Bitenler-Yaklaşanlar
Son Kullanma/Kontrat Tarihi Bitenler-Yaklaşanlar
Nerede hangi demirbaşlar var?


Çoklu İşlemler:

Çoklu Demirbaş Ekleme
Çoklu Demirbaş Lokasyon Değişimi
Çoklu Tüm Operasyonel Durum DeğişiklikleriSaft Malzeme Yönetimi:

Sarf Malzeme Takibi
Sarf Malzeme Stok Yönetimi
Teslim Tutanağı


Eğitim Takip Sistemi

Zorunlu eğitimlerin takibi (Yakında)Konu Etiketleri: Sabit Kıymet, Demirbaş, Varlık, Varlık yönetimi, Şirket varlıkları, Bulut
Tabanlı Varlık Yönetimi, Demirbaş barkodu, Demirbaş Etiketi, El terminali ile satım,
Demirbaş envanter yönetimi, Demirbaş Takip Projesi ile demirbaş yönetimi,Envarter Sistemi